cwiki.cz

.45 Colt.45 Colt (metrické označení: 11.48×33mmR) je náboj do ručních zbraní vyvíjený od roku 1871. Zavedení náboje .45 Colt bylo v roce 1873 v americkém jezdectvu. S tímto nábojem byl zároveň zaveden revolver Colt Single Action Army. V americkém jezdectvu ovšem nebyl používán dlouho, již v roce 1873 byl vytlačen .45 Smith & Wesson Schofield. Náboj se stal navzdory tomu vcelku populární, a dodnes je ve vcelku velkém množství vyráběn v USA i v Evropě.

Náboj .45 Colt

Související články

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 04:36:43 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.