cwiki.cz

.50-90 Sharps50-90 Sharps je označení náboje, který byl vynalezen roku 1872 pro lov bizonů. Představoval podstatné zvýšení výkonu proti .50-70 Government, který byl používán mnoha lovci. Je vhodný pro lov většiny severoamerické zvěře. Jednalo se o nejsilnější náboj, který se používal v pušce Sharps. Tlakový limit byl vyvinut pokusy z původních laborací 90 grainů černého prachu a 440 grainovou olověnou střelou. Je bezpečný pouze ve zbraních, které jsou určeny pro použití bezdýmého prachu. Tlak odpovídá 20 000P.S.I. Délka nábojnice je 63.5 mm

Náboje .50-90 Sharps

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 09:01:37 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.