cwiki.cz

Dover (Anglie)Dover (anglicky Dover, francouzsky Douvres) je přístavní město v anglickém hrabství Kent. Je to město nejbližší Francii, od Calais je vzdáleno pouze 34 km. Přístav zajišťuje dopravu trajekty přes kanál La Manche. Tato trasa je také nejvíce používanou mořskou trasou do Velké Británie. Nad městem stojí stejnojmenný hrad.

Dover
Poloha
Souřadnice
StátSpojené království Spojené království
zeměAnglie
hrabstvíKent
Rozloha a obyvatelstvo
Počet obyvatel31 022 (2011)
Správa
Oficiální webwww.dover.gov.uk
PSČCT16, CT17
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Obsah


Osobnosti města


Partnerská města


Galerie


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 06:48:26 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.