cwiki.cz

FastbackFastback je typ karoserie, který je velmi podobný liftbacku. Oba typy jsou funkčně stejné (zavazadlový prostor je přístupný velkou výklopnou stěnou), jen liftback po vizuální stránce více připomíná sedan, protože má za zadním sklem malý „schůdek“ imitující víko kufru. Fastback je, po stránce designu, sportovnější typ vozu. V průběhu devadesátých let 20. století se ale fastbacky začaly z nabídek výrobců automobilů vytrácet, dalo by se říci, že posledním mohykánem v této kategorii se stal Renault Mégane první generace, který se přestal vyrábět v roce 2003. Dnes (2011) zažívají svoji renesanci.

Tatra T87 z let 1936–1950 s vertikálním stabilizátorem

Typický současný fastback je například Hyundai i30 Fastback, Audi A7 nebo Tesla Model S.

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 04:20:54 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.