cwiki.cz

Hokejový stadionMožná hledáte: Zimní stadion.

Hokejový stadion je velká obloukovitá budova obvykle pro hraní hokejových zápasů nebo přístupná pro veřejnost. O stadion se obvykle stará správce stadionu, soukromník nebo určité město.

Tampere palubní aréna v Tampere, Finsko

U stadion bývá parkoviště pro veřejnost, hráče, novináře atd. Uvnitř nebo před stadionem jsou stánky s občerstvením nebo suvenýry. Vně stadionu jsou kabiny pro hráče, WC, budova pro prodej vstupenek, VIP místa, místa pro novináře, místa na stání a sezení pro veřejnost. A to hlavní ledová plocha.


Ledová plocha

Obvyklé rozměry 56–61 m délka, 26–30 m šířka. Pro mistrovství IIHF 60 m délka 30 m šířka.


Související články


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 01:43:40 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.