cwiki.cz

Lawrence Watt-EvansLawrence Watt-Evans (* 26. červenec 1954, Arlington, Massachusetts, USA) je americký spisovatel, který používá pseudonym Nathan Archer. Je známý českým čtenářům z překladu několika knih i povídek. Knih napsal více než 30, většinou sci-fi a fantasy. Je držitelem ocenění Hugo.

Lawrence Watt-Evans
Narození26. července 1954 (67 let)
Arlington
PseudonymНатан Арчер(англ. Nathan Archer)
Povoláníromanopisec, spisovatel a autor sci-fi
Žánrscience fiction, fantasy a horor
oficiální stránka
Seznam děl Souborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek .

Obsah


Životopis

Má řadu sourozenců. Střední školu (Bedford High School) absolvoval v Bedfordu, pak vysokoškolské studium na Princeton University. Nyní žije ve Washingtonu.


Dílo

Série Star Trek Voyager

  • 1995 Ragnarök, v češtině pod stejným názvem vydáno roku 2007

Série Mars Attack

  • 1997 Martian Deathtrap, v češtině pod názvem Vražedná past Marťanů

Jiné SF a fantasy romány

  • Predator: Concrete Jungle, v češtině roku 2003 s názvem Predátor – Betonová džungle

Odkazy

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 12:32:49 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.