cwiki.cz

Online Computer Library CenterOnline Computer Library Center (OCLC) je instituce, která byla založena v roce 1967 a původně se nazývala Ohio College Library Center. Jde o neziskovou členskou výzkumnou organizaci určenou pro veřejné účely k přístupu ke světovým informacím a na snižování ceny informací. OCLC používá více než 57 tisíc knihoven ve 112 zemích a územích na lokalizaci, přístup, katalogizaci a půjčování knihovních materiálů. Společnost má sídlo ve městě Dublin v americkém státě Ohio.

Online Computer Library Center
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formaOrganizace podle 26 U.S.C. § 501(c)(3)
Datum založení5. července 1967 a 6. července 1967
ZakladatelFred Kilgour
Adresa sídlaDublin, 430 17-3315, USA
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnostilibraries, archives, museums and other cultural activities a Library and archives activities
Identifikátory
Oficiální webwww.oclc.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 10:50:45 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.