cwiki.cz

Plavecký bazén


(přesměrováno z Plavecký_stadion)


Plavecký bazén, nebo také plavecký stadion je stavba, která zadržuje přiváděnou vodu a slouží k rekreačnímu nebo sportovnímu plavání, potápění, popřípadě i dalším hrám a cvičení ve vodě. Plavecký bazén může být krytý se střechou, nebo otevřený. Stejně tak může být soukromý nebo veřejný. Může být postaven nad zemí, nebo v zemi. Může být vyhřívaný, nebo ne. Většinou je potřeba v něm čistit vodu, pro dezinfekci se pak obyčejně používá chlór či bazénová chemie.

Padesátimetrový krytý plavecký bazén
Tento článek je o plaveckém bazénu. O televizním seriálu pojednává článek Bazén (seriál).

Dozor nad bazénem má zpravidla plavčík.

Plavecké bazény mají obdélníkový tvar se standardní délkou 25 nebo 50 metrů. Bývají rozděléné do plaveckých drah. Krátké bazény (25metrové) jich mají šest nebo osm a dlouhé bazény jich mají 8 nebo 10.


Související články


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 04:51:37 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.