cwiki.cz

PodstavaPodstava se nazývá ta stěna tělesa, na které bývá těleso postavené a která se od ostatních stěn liší tvarem. Pokud má těleso podstavy dvě, bývají shodné, nebo podobné. V matematice se dá počítat obsah podstavy, délka stran či průměr (např. v případě kruhové podstavy). Z obsahu postavy se dá vypočítat objem některých těles, např. hranolů, kuželů, jehlanů apod.

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 03:38:35 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.