cwiki.cz

Richard GlatzerRichard Glatzer (28. ledna 1952 New York, USA10. března 2015 Los Angeles, USA) byl americký herec.

Richard Glatzer
Narození28. ledna 1952
Flushing
Úmrtí10. března 2015 (ve věku 63 let)
Los Angeles
Příčina úmrtíamyotrofická laterální skleróza
Alma materUniversity of Virginia
Michiganská univerzita
Povoláníscenárista, spisovatel, filmový režisér, filmový producent a televizní producent
OceněníU.S. Grand Jury Prize: Dramatic (2006)
Independent Spirit John Cassavetes Award (2007)
Manžel(ka)Wash West (2013–2015)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek .

Vyrůstal v New Jersey a bakalářský titul získal na University of Michigan a svoje studia zakončil získáním titulu ve Virginské univerzitě. Jeho filmovým debutem byla spolupráce s Jayem a Lewisem Allenovými, se kterými spolupracoval na reality show Osbornovi a Příští americká top modelka. Jeho prvním filmovým debutem byl nezávislý film Grief, který byl v roce 1993 úspěšný a byl vrcholem na festivalu v Torontu.

V roce 2013 si vzal do partnerského svazku svého přítele Washe Westermorelanda, se kterým natočil svůj nejúspěšnější a poslední film Still Alice (Pořád jsem to já), za který dostala hlavní představitelka Julianne Moore cenu Oscara. 10. března 2015 zemřel na komplikace spojené s Amyotrofickou laterální sklerózou, která mu postupně paralyzovala tělo.


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 02:10:26 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.