cwiki.cz

Santos LagunaClub Santos Laguna S.A. de C.V., zkráceně Santos Laguna, je mexický fotbalový klub sídlící ve městě Torreón, v aglomeraci, které se říká La Laguna, ve státě Coahuila. Hraje na stadionu Estadio Corona. Tým byl 6× mistrem Mexika a má zeleno-bílé dresy.

Santos Laguna
NázevClub Santos Laguna S.A. de C.V.
ZeměMexiko Mexiko
Založen1983
Domácí dres
SoutěžLiga MX
StadionEstadio Corona, Torreón, Coahuila
Souřadnice
Kapacita30 000
Oficiální webová stránka
Největší úspěchy
Domácí trofeje6
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Obsah


Historie

Klub byl založen v roce 1983 Mexickým institutem sociálního zabezpečení (IMSS) státu Durango jako Santos IMSS. Později byl prodán do soukromých rukou. Roku 1988 se klub přejmenoval na Santos Laguna a koupil právo na účast v 1. lize od klubu Ángeles de Puebla.

Tým vyhrál 6× mexickou ligu. V letech 2012 a 2013 hrál finále Ligy mistrů CONCACAF.


Úspěchy

Domácí

  • Liga MX: 6× – Invierno 1996, Verano 2001, Clausura 2008, Clausura 2012, Clausura 2015, Clausura 2018
  • Copa MX: 1× – Apertura 2014
  • Campeón de Campeones: 1× – 2015

Mezinárodní


Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Santos Laguna na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 04:11:10 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.