cwiki.cz

SEAT Arosa


(přesměrováno z Seat_Arosa)


Seat Arosa je miniautomobil vyráběný automobilkou SEAT v letech 19972004. Jednalo se o koncernové „dvojče“ vozu Volkswagen Lupo, se kterým má stejnou podlahovou platformu a kromě masky chladiče i karoserii. V roce 2000 podstoupil vůz modernizaci, která jej vnějším designem sjednotila s většími modely Ibiza III a Cordoba II. Interiér se více přiblížil technicky shodnému vozu Volkswagen Lupo. Dalo by se říci, že se palubní deska de facto lišila pouze výdechy a ovladači ventilace. Seat Arosa byl navržen slovenským designerem Jozefem Kabaněm, který navrhl též vůz Bugatti Veyron.

Seat Arosa
Seat Arosa (po modernizaci)
VýrobceSeat
KoncernVolkswagen
Roky produkce19972004
Místa výrobyNěmecko Wolfsburg, Německo
Martonell, Španělsko (od V. 1998)
Modernizace2000
PředchůdceSeat Marbella
NástupceSeat Mii
Příbuzné vozyVolkswagen Lupo
KonkurenceFiat Cinquecento/Seicento
Ford Ka
Renault Twingo
Karoserie3 dv. hatchback
DesignérJozef Kabaň
TřídaMini
Technické údaje
Délka3 551
Šířka1 639
Výška1 460
Rozvor2 323
EuroNCAP4 (2000, VW Lupo)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Obsah


Motory

Zážehové

  • 1.0 MPI 37 kW
  • 1.4 MPI 44 kW
  • 1.4 16V 74 kW

Vznětové


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 09:46:22 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.