cwiki.cz

Socket 4Socket 4 (výslovnost [ˈsɒkɪt Amer ˈsɑːkɪt]IPA; česky Patice 4) byl první paticí designovanou pro raná Pentia a jedinou 5voltovou paticí, s násobičem (multiplier [ˈmʌltɪplaɪə(r)]IPA 1×, pro tyto procesory; Intel později pro Socket 4 vydal speciální Pentia OverDrive běžící na frekvencích 120 a 133 MHz (nahrazující 60 a 66MHz Pentia),[1][nedostupný zdroj] o pár let prodlužující životní cyklus (life cycle [ˈlaɪf saɪkl]IPA) platformy.

Socket 4
Specifikace
Typ paticeZIF
PouzdroSPGA
Kontaktů273
Sběrniceproprietární
Propustnost60, 66 MHz
Napájení5 V
ProcesoryIntel P5 Pentium
PředchůdceSocket 3
NástupceSocket 5

Rok po svém představení, v březnu 1994, byl Socket 4 překonán 3,3voltovým Socketem 5.[2]

Obsah


Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Socket 4 na anglické Wikipedii.

  1. Intel Socket 4 Specification. [s.l.]: pcguide.com Dostupné online . (anglicky)
  2. TORRES, Gabriel; LIMA, Cássio. A Complete List of CPU Sockets. CPU. Hardware Secrets [online]. Hardware Secrets, LLC, 20. září 2012 [cit. 2020-12-06]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-09-24. (anglicky)

Související články

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 12:24:00 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.