cwiki.cz

Volusia CountyVolusia County je okres na východě Floridy ve Spojených státech amerických. Západní hranici okresu tvoří řeka St. Johns a na východě Atlantský oceán. Okres vznikl dne 29. prosince 1854 oddělením od Orange County a pojmenován byl podle tehdy největšího města na jeho území – Volusia. V době jeho vzniku žilo v okresu přibližně 600 lidí. Podle sčítání lidu v roce 2010 žilo na území okresu 494 593 obyvatel, což znamenalo nárůst o 11,6 % oproti předchozímu sčítání o deset let dříve. Správním městem okresu je DeLand, nejlidnatějším pak Deltona.

Volusia County
Volusia County – znak
znak
Geografie
Hlavní městoDeLand
Souřadnice
Rozloha3 710,002 410 72 km²
Geodata (OSM)OSM , WMF
Obyvatelstvo
Počet obyvatel500 800 (2013)
Hustota zalidnění135 obyv./km²
Správa regionu
Vznik1854
Oficiální webwww.volusia.org
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 01:34:00 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto cwiki.cz nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.